У прокат виходить важливий документальний фільм – «Будинок “Слово”»! Це історія про митців Розстріляного відродження, які ладні були померти, але не змінити своїх переконань.

budynok_slovo_still_02Будинок «Слово» – це сумнозвісна харківська будівля, де у 30-х роках ХХ ст.проживали видатні діячі Розстріляного відродження. Справа у тому, що у 20-ті в Україні відбувався процес так званої українізації. На цій хвилі активно розвивалися література, театр, живопис, філософія тощо. Тож не дивно, що українські письменники почали мігрувати з сіл та навіть Києва до тогочасної столиці – Харкова.

Але там були зависокі ціни на оренду житла і письменники мешкали у дуже поганих умовах. Наприклад, Павло Тичина оселився у маленькій редакційній комірці за туалетом. У інших ситуація була не краща. Так у літераторів виникла ідея побудувати кооперативний будинок, який би вирішив ці проблеми. Вони звернулися з цим проханням до Радянської влади, яка не тільки погодилася на нього, а й профінансувала будівництво. Це – дуже короткий екскурс до створення будинку «Слово», який став мишоловкою для своїх мешканців.budynok_slovo_still_03А також – фактичний початок фільму Тараса Томенка «Будинок “Слово”». Режисер оповідає історію будівлі та її жителів, поступово переходячи від кумедних згадок про письменників до масштабної трагедії. У тридцятих репресували мешканців 40 квартир з 66. Крім того, під гарячу руку потрапили люди, які просто зупинялися переночувати у своїх знайомих.

Попри усі жахливі події, Томенко не знімає фільм про поразку. За задумом режисера «Будинок “Слово”» – це історія наших майбутніх перемог. Поверхово вона виглядає не надто мотивуючою. Насправді, в глибині вона приховує вибухове начиння, яке здетонує на останніх секундах – і різною мірою, але зачепить кожного.

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.