Легендарний журналіст Леонід Парфьонов презентує в Україні третю частину документальної трилогії «Русские евреи» — «Фильм третий. После 1948 года», створеної студією «Намедни» за підтримки фонду «Генезис».22384096_1484914148258016_4775339185939299538_oПоказ у Києві, у рамках якого можна подивитися всі три частини фільму, а також зустрітися з Леонідом Парфьоновим, організований Fedoriv Hub і пройде в кінотеатрі «Жовтень» з 13-го по 15-е листопада.

«У колишній Російській імперії асимільовані євреї особливо масово і яскраво пройшли шлях від активної співучасті в соціалізмі до дисидентського опору йому. У фільмах проекту ми намагалися розповісти про це на прикладах трьох поколінь євреїв — вождів, науковців, журналістів, чекістів, письменників, художників, режисерів, підприємців, композиторів, правозахисників — сучасною екранною мовою. Сподіваємося, вийшла історична панорама. Повірити, щоб зневіритися — найважливіший сюжет нашого спільного ХХ століття», — так пояснює сам Леонід Парфьонов ідею своєї картини.

Перші дві частини трилогії, які Fedoriv Hub представив в Україні восени минулого року і влітку нинішнього, викликали жвавий інтерес публіки. Вітчизняний глядач позитивно поставився до документального кіно та унікальної можливості поспілкуватися з автором, а у всіх містах, де проходили покази, відбулися аншлаги.

1948 й рік «для старту» нової частини картини обраний не випадково. Саме в цьому році держбезпекою був убитий глава Єврейського антифашистського комітету Соломон Міхоелс, зі смертю якого почалися нові часи у взаєминах радянської влади і євреїв. Кампанія боротьби з «безрідними космополитами» оформлює новий державний антисемітизм. При цьому всенародно відомих суперзірок не стало менше: Ботвинник — головний шахіст, Райкін — головний комік, Плісецька — головна балерина, Галич і Висоцький — головні барди. Без євреїв не можна уявити тіньову економіку — «незаконне підприємництво», за яке з початку 1960-х виносять смертні вироки. А з середини десятиліття починає розхитувати радянський устрій і дисидентський рух — в нього внуки євреїв-революціонерів вносять ті ж гарячність і безстрашність, що і їхні діди — в повалення царату. Нарешті, крах СРСР покінчить із «єврейським питанням» в тому вигляді, якому його застали останні радянські покоління.

Фільм побудовано на подієвих хроніках, з використанням портретів, які «ожили» та оригінальних спецефектів, яскравої графіки та ігрового кіно. Парфьонов у своєму стилі відкриває і дає можливість дізнатися нові сторінки, здавалося б, знайомих усім біографій видатних  євреїв.

 

Квитки вже в продажу:

13 листопада. Фільм перший. «Русские евреи. До революции». Кінотеатр «Жовтень». 19:20

14 листопада. Фільм другий. «Русские евреи. 1918-1948». Кінотеатр «Жовтень».  19:00

15 листопада. Фільм третій.  «Русские евреи. После 1948 года». Зустріч з Леонідом Парфьоновим. Кінотеатр «Жовтень». 19:00

Multi Pass. Абонемент на всі фільми трилогії «Русские евреи» 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.